قوانین و شرایط استفاده - بازار روماک

قوانین و شرایط استفاده

قوانین و مقررات (Privacy Policy)

مقررات کلی

روماک تمامی قوانین و مقررات (privacy policy) و دستورالعمل‌ها و آیین‌نامه‌های مرتبط بانکی، پولی، تجارت ­الکترونیکی و دیگر قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران را مورد توجه قرار داده و رعایت خواهد کرد. همچنین کاربر نیز ملزم به رعایت تمامی موارد مذکور خواهد بود.

ماده ۱ – تعاریف و اصطلاحات

اصطلاحاتی که در این قوانین و مقررات به کار رفته است دارای معانی مشروح زیر است:

روماک: نرم‌افزاری که به منظور خرید و فروش قطعات و لوازم خودرویی در اختیار کاربران قرار می‌گیرد.

شرکت: شرکت روماک که کلیه حقوق مادی و معنوی این اپلیکیشن متعلق به آن می‌باشد.

اپلیکیشن: نرم‌افزاری متعلق به شرکت روماک که به منظور استفاده از خدمات روماک به کاربران ارائه می‌شود. حق استفاده از این نرم‌افزار در قبال پذیرش شرایط قراردادی و سند حاضر به کاربران، در بستر موبایل اعطا می‌گردد.

کاربر: شخصی حقیقی است که اپلیکیشن روماک را نصب کرده است، از طریق اینترنت به اپلیکیشن روماک متصل و از خدمات نرم افزاری آن بهرمند می‌شود.

اطلاعات شخصی: اطلاعات شخصی دریافتی از کاربر یعنی نام و نام خانوادگی، شماره تلفن همراه و یا اطلاعات اختیاری مانند میزان تحصیلات، جنسیت، وضعیت تاهل و شهر و تعداد فرزند می‌­باشد.

اطلاعات محرمانه: اطلاعاتی که روماک حق افشای آن را به شخص ثالث نداشته و صرفا متعلق به کاربر و اپلیکیشن روماک است. این اطلاعات شامل اطلاعات شخصی، اطلاعات مربوط به دارایی‌های کاربر، حساب‌ها، موجودی و جزییات تراکنش‌ها و بودجه‌بندی است.

ماده ۲ – حساب کاربری

کلیه اشخاص حقیقی می‌توانند از خدمات اپلیکیشن روماک بهره‌مند شوند. برای استفاده از خدمات، کاربر مذکور باید شماره موبایل خود را در روماک وارد کرده و از طریق کد تاییدی که به شماره موبایل کاربر ارسال می‌شود اقدام به ثبت‌نام نماید. این قوانین و مقررات (privacy policy) ممکن است در طول زمان تغییر کند و بنابراین استفادۀ مستمر کاربران از اپلیکیشن به معنی پذیرش هرگونه تغییر در قوانین و مقررات (privacy policy) آن است.

کلیه اشخاص حقیقی می‌توانند از خدمات اپلیکیشن روماک بهره‌مند شوند. برای استفاده از خدمات، کاربر مذکور باید شماره موبایل خود را در روماک وارد کرده و از طریق کد تاییدی که به شماره موبایل کاربر ارسال می‌شود اقدام به ثبت نام کند.

کاربران می‌پذیرند اطلاعات خواسته شده را به صورت صحیح و به‌ روز در اپلیکیشن وارد کنند و مسئول عدم صحت اطلاعات اعلام شده، شخص کاربر می‌باشد.

کاربران متعهد می‌گردند که صرفا با شماره موبایل متعلق به خود نسبت به ثبت نام در اپلیکیشن روماک اقدام نمایند. در غیر این صورت در برابر شخص ذینفع صاحب شماره موبایل تماما مسئول بوده و شرکت به محض آگاهی از این موضوع نسبت به لغو عضویت کاربر مذکور اقدام خواهد نمود.

کاربران متعهد می‌گردند که صرفا با شماره مشتری/ حساب/ رمز عبور خود از خدمات روماک بهره مند شوند. در غیر این صورت در برابر شخص ذینفع صاحب شماره مشتری/ حساب/ رمز عبور تماما مسئول بوده و شرکت به محض آگاهی از این موضوع نسبت به لغو عضویت کاربر مذکور اقدام خواهد نمود.

مسئولیت همه فعالیت‌هایی که از طریق حساب کاربری اشخاص حقیقی و یا حقوقی در اپلیکیشن یا سایر خدمات مربوط به روماک انجام می‌شود به عهدۀ کاربران است.

روماک برای امنیت بیشتر برای استفاده از نرم‌افزار رمز عبور قرار داده است و مسئولیت حفظ امنیت اطلاعات حساب کاربری از جمله رمز عبور به عهدۀ کاربران است. در صورت مفقود شدن یا سرقت رمز عبور، کاربر مذکور موظف است در اسرع وقت موضوع را به اطلاع شرکت برساند. بدیهی است تا زمانی که اطلاع‌رسانی به شرکت انجام نشده است، مسئولیت همه فعالیت‌هایی که از طریق حساب کاربری مذکور انجام شده و می‌شود به عهدۀ وی خواهد بود.

کلیه اطلاعات کاربران در سیستم‌های ابری (Cloud) بر اساس شماره موبایل مشتری نگه‌داری می‌شوند.

ماده ۳ – استفاده از روماک

مسئولیت تامین اینترنت و سخت‌افزار لازم و همچنین پرداخت هزینه‌های مربوط به آنها برای استفاده از خدمات روماک به عهدۀ کاربران است.

کاربران می‌پذیرند که شرکت ممکن است از طریق ارسال پیامک، ایمیل و یا Push Notification به عنوان راه ارتباطی شرکت با وی استفاده کند.

کاربرانی که تلفن همراهشان سیستم عامل اندروید دارد، می‌توانند با اجازه دسترسی به خواندن پیامک‌های بانکیشان تراکنش‌های بانکی را در اپلیکیشن به صورت اتوماتیک داشته باشند. اطلاعاتی که از پیامک‌ها ذخیره می‌شوند عبارتند از: نام بانک، مانده موجودی، مبلغ تراکنش، زمان تراکنش و شماره حساب یا کارت مربوط به تراکنش. در مورد تلفن‌های همراه با سیستم عامل iOS تنها با اجازه بانک، کاربران می‌توانند به تراکنش‌هایشان به صورت اتوماتیک دسترسی داشته باشند.

از اطلاعات محرمانه تنها به منظور ارائه سرویس‌هایی نظیر ثبت اتوماتیک تراکنش‌ها، مقایسه، ارائه پیشنهادات اقتصادی، بودجه‌بندی و بروزرسانی سبد دارایی‌ها استفاده می‌شود. روماک اطلاعات شخصی را به هیچ عنوان با هیچ طرف سومی به اشتراک نمی‌گذارد. این اطلاعات می‌تواند بصورت تجمیعی و ناشناس جهت ایجاد گزارش‌های تحلیلی مورد استفاده قرار گیرد.

ماده ۴ – مسئولیت روماک

شرکت با تمام امکانات خود تمام تلاش خود را جهت رضایت کاربران و رفع اختلالات ایجاد شده در زمان استفاده از خدمات روماک می‌کند.

شرکت تلاش خود را در جهت فراهم نمودن امکان استفاده از خدمات نرم‌افزاری خود توسط دستگاه‌های کاربران انجام می‌دهد اما تضمینی نسبت به اجرا شدن آن روی همه دستگاه‌ها یا همه شبکه‌های ارتباطی نخواهد داد.

تمامی اطلاعات شخصی کاربران به عنوان اطلاعات محرمانه نزد شرکت محافظت شده و دسترسی به آن توسط اشخاص ثالث ممنوع است.

چنانچه هریک از کاربران روماک در زمان استفاده از خدمات آن با مشکلی مواجه شوند برابر شرایط فوق می‌توانند درخواست پشتیبانی خود را از طریق بخش پشتیبانی در اپلیکیشن یا تلفن و یا ایمیل پشتیبانی مطرح نمایند و شرکت پیگیری لازم و تلاش خود را جهت حل و فصل مشکل بعمل خواهد آورد.

روماک حق دارد از اطلاعات شخصی کاربر برای نمایش تبلیغات، ارائه پیشنهادهای اقتصادی یا ارائه انواع گزارش‌های تحلیلی و … تنها به خود کاربر استفاده کند.

روماک حق دارد که از داده‌های پردازش شده و بی‌نام کاربران به نحوی که به هیچ عنوان هویت یا اطلاعات شخصی کاربران قابل تشخیص دادن نباشد استفاده کند و گزارش‌های تجمیعی مبتنی بر این داده‌های پردازش شده را به شخص ثالث ارائه کند.
به عنوان مثال اطلاعات تجمیعی چندین کاربر در مورد تعداد مراجعه به رستوران در ماه به صورت نمودار همراه با اطلاعات هزاران کاربر دیگر به صورت تجمیعی و نه انفرادی در اختیار سایر کاربران قرار می­گیرد.

روماک از فناوری‌هایی استفاده می‌کند که بسیاری از بانک‌ها و موسسات مالی برای حفظ امنیت اطلاعات کاربران استفاده می‌نمایند مانند استفاده از SSL های رمزگذاری شده برای انتقال اطلاعات و استفاده از AES های رمزگذاری شده برای اطلاعات حساس و خود را نسبت به نشت و درز اطلاعات از منابع و سرور­های خود مسئول می‌­داند. لذا در صورتی که اطلاعات کاربران از هر محل دیگری و یا به دلیل حملات سایبری به زیرساخت­های کلی کشور نشت داشته باشد مسئولیت هرگونه جبران خسارتی را از خود سلب می­‌نماید.

ماده ۵ – مسئولیت کاربران

مسئولیت همه اقدامات و افعال کاربران که ناشی از عدم رعایت قوانین موضوعه جمهوری اسلامی ایران می‌باشد برعهدۀ شخص متخلف بوده و شرکت هیچ‌گونه مسئولیتی در قبال اعمال و افعال فوق نداشته و نخواهد داشت.

شرکت می‌تواند ضمن غیرفعال کردن حساب کاربری متخلف، از طریق مراجع ذیصلاح، اقدامات قانونی را علیه نامبرده نسبت به احقاق حقوق قانونی شرکت به عمل آورد.

هرگونه اقدامی از سوی کاربر که منجر به تحمیل خسارت به شهرت، اعتبار و دارایی‌های شرکت شود تخلف از شرایط قراردادی و قانونی تلقی خواهد شد.

شرکت این حق را برای خود محفوظ می‌داند که حساب کاربر را مسدود کند و در صورت نیاز، علیه شخص اقدام قانونی انجام دهد و خسارت و حقوق قانونی خود را مطالبه کند.

ماده ۶ – موارد فنی

کاربران حق ندارند هیچگونه تلاشی در جهت استخراج سورس کد (Source Code) نرم‌افزار روماک انجام دهند مگر اینکه اجازۀ چنین کاری به صورت قانونی صادر شده باشد.

کاربران مجاز نیستند با استفاده از روش‌های Framing یا Mirroring یا روش‌های دیگر نسخۀ دیگری از خدمات روماک را روی سرورهای دیگر ارائه کنند. همچنین کاربر مجاز نیست در نرم‌افزار روماک یا در روش ارائه خدمات تغییر یا اخلالی ایجاد کند.

کاربران حق ندارند نرم‌افزار یا اسکریپتی با هدف ایندکس‌گذاری، مطالعه یا هر گونه فعالیت داده‌کاوی روی خدمات اجرا کنند.

کاربران حق ندارند هیچ فعالیتی در راستای حصول دسترسی غیرقانونی و غیر متداول به هیچ بخش از اپلیکیشن روماک انجام دهند.

ماده ۷ – قطع خدمات

شرکت در شرایطی که به هر دلیل به این نتیجه برسد که حضور یک کاربر می‌تواند برای شرکت یا سایر کاربران خطرناک باشد طبق صلاحدید و تشخیص خود حق حذف دسترسی کاربر مذکور به خدمات روماک را دارد. در این صورت، کاربر حق طرح هیچ‌گونه ادعا و یا اعتراضی را نخواهد داشت.

متعلق به شرکت روماک است.

بازار روماک
Logo
بازیابی رمز عبور
مقایسه موارد
  • کل (0)
مقایسه
0
سبد خرید